Půjčky na směnku

Jedná se o velmi rozvíjející se typ půjčky. Využívají ji především lidé, kteří se dostali do finanční tísně a jsou vedeni v registru dlužníků. Tím je již naznačeno, že úroková míra je v tomto případě velmi vysoká. Na druhou stranu, pokud zájemce ví, že peníze na splacení mít bude, tak je půjčka na směnku možnost jak si rychle půjčit peníze.

Rychlost ve vyřizování půjčky na směnku se odvíjí od nenutnosti potvrzení o příjmu a neexistenci ručitele, který je nahrazen právě směnkou. Náležitosti, které má směnka splňovat je uvedeno v zákoníku. Při nesplnění jen jednoho záznamu na směnce, je směnka prohlášena za neplatnou. Platná směnka musí obsahovat tyto informace :

  1. Označení, že se jedná o směnku a to v jazyce, kterému jak směnečník, tak ten komu peníze ze směnky připadnou, rozumí a je v tomto jazyce celá směnka napsána.
  2. Příkaz toho kdo půjčuje nebo slib toho kdo si chce půjčit, že zaplatí sumu uvedenou na směnce
  3. Datum splatnosti
  4. Místo kde má být částka zaplacena
  5. Jméno toho kdo dluží a toho kdo půjčuje
  6. Datum a místo kde byla směnka vystavena
  7. Podpis toho, kdo směnku vystavil

Podle toho jestli směnku vypisuje budoucí dlužník (slibuje uhradit částku) resp. ten kdo půjčuje (přikazuje uhradit částku), mluvíme o směnce vlastní resp. cizí. U půjček na směnku je občas složité se orientovat ve smluvních podmínkách pokud nejste v oboru znalý, proto vždy tento typ půjčky s někým konzultujte.

Finanční novinky a zprávy o půjčkách

EK: Česko může dočasně poskytovat půjčky se sníženou sazbou

06.05.2009 19:00 | iHNed.cz - Finanční zpravodajství

Půjčky se sníženou sazbou mají být určené pouze firmám, které se s finančními potížemi nepotýkaly už před červencem loňského roku.

» více článků

Menu půjček

Odkazy